2 Ekim 2015 Cuma

Selçuk ve İsa bey Cami

Merhaba ,
Selçuk ' da çok güzel belediye ye ait çay bahçeleri vardı, Çay bahçesi belediyeye ait olan Havuzlu Resturan'a yolladı . Biz baya bir yürüdük bir ara kaybolduk sandık ama sonunda yeri bulduk . Çok güzeldi, fiyatlar çok makuldu. Çok memnun kaldık. Selçuk çarşısından bir fotoğraf  :)
Bir  gece otelde kaldık.Kaldığımız yeri çok fazla beğenmedik ama zaten bir gün kalacağımız için çok da araştırmamıştık . 
Kaldığımız yer İsa bey caminin hemen karşısındaydı. İsa bey Camisine giriş ücretsizdi.
Güzeldi yeşilliği bol ama çok fazla temiz değildi biz sabah 10 da oradaydık ve çöpler taşmış ,dışarı atılmış . Keşke daha iyi baksalar bir sürü turist turları geziyor orada ...
İsa bey camisi ,
 1375 yılında Aydınoğlu İsa Beytarafından yaptırılmıştır. Mimar Şamlı Ali'nin eseridir.
İsa Bey Camii, Türk mimarlık tarihinin Anadolu Beylikleri dönemine ait en eski ve gösterişli eserlerindendir. 19. yüzyılda kervansarayolarak da kullanılmıştır.
4 yorum:

 1. Aslında turistik yerlerin bakımında öncelik olması gerekir ama birazda kültürümüzden kaynaklanıyor insanlarımız hala yerlere çöp atıp tükürebiliyorlar çok üzücü bi durum.. hayırlı cumalar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle , daha özen gösterilmesi gerekiyor
   hayırlı cumalar :)

   Sil
 2. Fotoğraflar çok güzel emeğine sağlık. Temizlik konusu beni de çok üzüyor. Keşke daha çok önemsense. Ama maalesef çok duyarsızız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke , gerçekten duyarsızlar ...

   sevgiler

   Sil