17 Şubat 2016 Çarşamba

Pilates yapan arkadaşlarıma soru ??

Merhaba ,
pilates yapan arkadaşlara bir sorum olacak , ben her yaptığımda acaib bir şekilde baş ağrısı yaşıyorum . Sporum bttikten sonra da kendimi direk yatağa atıp uyuyorum . Acaba yaptığım yanlış bir hareket mi var ?

6 yorum:

 1. Benim baş ağrım olmuyordu ancak boynumu destekleyerek yapıyordum ben. Belki boyun hareketinden olabilir. Emin değilim hiç :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki de , bence biraz boyun destekli yapmaya çalışayım

   Sil
 2. Ben hiç pilates yapmadım ama spor esnasında tansiyonun yükseliyor ya da düşüyor olabilir mi Nesrin?

  YanıtlaSil
 3. Gym'e giderken aynı zamanda pilates hareketlerimi de yapıyordum, kendimi çok zorladığımda başıma vuruyordu ve hatta baş dönmeleri yaşıyordum. Hocaya sorduğumda, doğru nefes alıp vermediğimi, yani nefes alışverişlerimi verimli kullanmadığımı, o nedenle baş ağrısına neden olduğunu söylemişti. Sonra doğru örnek midir bilmiyorum ama Ebru Şallı da videolarının da başında en önemli şeyin doğru nefes almak ve vermek olduğunu söylemişti. Düzeltince, Ben de faydasını gördüm. Bir deneyin isterseniz.Umarım geçer.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında bende Ebru Şallı ile yapıyorum başlamadan önce hep nefes alış tekniği yapıyorum demek bir yerde yanlış yapıyprum demekki , Bilgi için çok teşekkür ediyorum

   Sil