5 Ekim 2017 Perşembe

Anneme mektup

29,09,2017 tarihinde babamın çocuğu oldu
30,09,2017 annemin ölüm yıldönümü ..

Anne biliyor musun babamın çocuğu oldu ..
Kader bizimle resmen dalga geçiyor
Dedemin çocuğu senin doğum gününde doğmuştu , babamın çocuğu ise senin ölüm yıldönümünden bir gün önce ...

Biliyorsun babamın eşi ile aramız pek iyi değil ,allahtan babam bu konuda bizi haklı görüyor anne .
Biz babam mutlu olsun diye her şeyi kabul ettikki zaten ...
Ama bu çocuk olayını kabul etmek çok zor oldu anne ...

Eşi hamileyken geldiğinde bu kadar zoruma gitmemişti , Nesrin buna da alıştın işte yapacak bir şey yok demiştim ama hiç de öyle olmadı ..
Hastaneye bebeği görmeye gittiğimizde yaşadığım o duyguları nasıl anlatsam bilemiyorum .
Çok zoruma gitti , babamın kucağında oğlum canım oğlum diye sevmesi ,ablası alsana kucağına demesi , kadının doğum hikayesini anlatması hepsi çok ağırdı benim için .
Çocuğu kıskandığım falan yok , çocuğa karşı hiç bir şey hissetmedimki . Boğazımda kocaman bir düğüm ve bir an önce oradan çıkmak istedim .
Babam bana çocuğu kucağına al dediğinde yok alamam diye bir söz çıktı sonra yine baba seni düşünerek seni üzmek istemediğim için daha çok küçük korkarım düşer diye dedim .
Ben seni bu kadar düşünürken sen benim duygularımı hiç düşündün mü  ??
Bir de üstüne fotoğraf çekildik ağlamamak için kendimi zor tuttum . Çok ağırdı benim için anne .
Odadan çıkar çıkmaz gözyaşlarıma hakim olamadım zaten . Hüngür hüngür ağladım .Gece uyuyamadım ağlıyorum gözyaşlarıma hakim olamıyorum .
Ablamda aynı durumda ikimiz birbirimizi teselli etmeye çalışıyoruz ama beceremiyoruz işte ..

Anne biliyor musun babam aramadı bile bizi ,kızlar nasılsınız diye çünkü hayatımız boyunca her şeyi kabullenmeye alışmışız ya buna da alıştığımızı düşünüyor ama çok yanılıyor .
Yüz yüze geldiğimiz zaman bütün düşüncelerimi söyleyeceğim ona ..
^^ KARDEŞ^^ olarak kabullenmediğimi , ben kabullenene kadar çocuğu görmek istemediğimi söyleyeceğim . Benim tek bir ablam var başka da bir kardeşim yok ...Çocuğun bir suçu yok biliyorum ama ben hazır değilim işte ..

Bir gün sonra senin ölüm yıldönümündü 8 yıl geçti aradan anne inanamıyorum . Senin için helva kavurup dağıtmıya gittiğimde insanların bana aaa abla olmuşsun aaa velihat gelmiş demeleri benim canımı nasıl yaktı sana anlatamam . Ben bunları yaşamak zorunda değilim , ben bunu resmen hakaret sayıyorum . İnsanlar canımızı acıtmaktan resmen zevk alıyor...

Biz o kadar iyi niyetli insanlarız ki buna da alışacağız biliyorum ..

Annem , güzel annem keşke bu kadar erkenden gitmseydin . İnan sana o kadar ihtiyacımız varki...
Seni çok seviyorum ..

Küçük kızın
Nesrin13 yorum:

 1. Canım benim gözlerim yaşla okudum..Rabbim anneciğinin mekanını cennet eylesin...Ah şu erkekler demekten kendimi alamıyorum :((

  YanıtlaSil
 2. Canım benim çok teşekkür ediyorum . Babama bende o kadar çok kızıyorumki. Ama babam işte bu o kadar da seviyorum . duygu karmaşası içindeyim . Herkes malesef kendi hayatını yaşıyor ve kendisi bu kararı uygun bulmuş demek bize diyecek pek bir şey kalmıyor .. . sevgiler .

  YanıtlaSil
 3. Sevgili Nesrin, anne özlemi hiç bitmez size sabır diliyorum ablanla. Allah rahmet eylesin anneciğine. Eminim ki sen, empati kuruyor ve babanı da mutlu görmek istiyorsun. Zamanla küskünlüğün bitmese de azalacağını göreceksin demek ki hala zamana ihtiyacın var, her insan yas sürecini kolay atlatacak diye bir şey yok. Kendine en iyi ilaç yine kendinsin. Sevgi dolu yüreğin yumuşayacak, öfke ve hayal kırıklığı gibi duygularınla barışacak, onları içinden atacak ve daha mutlu bir insan olmak için çabalayacaksın zamanla. Dışarıdan gelen negatif sözlere kulaklarını kapa bunu kendi ruh sağlığın için yap. Ne güzel ablanla birbirinize destek oluyorsunuz şükür.Duygularını sakinliğini kaybetmeden dışa vur, babana ne hissettiğini güzelce söyle,usulca konuşmak her zaman tansiyon çıkmadan anlaşmayı sağlar, hayal kırıklıklarını paylaş, içinde kötü duyguların büyümesine izin verme. Her insanın anlama kapasitesi bir değil bunu sakın unutma. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Fadiş abla , ne kadar da güzel yazdın ilk öncellikle teşekkür ediyorum .
   Kesinlikle öyle sakince , birbirimizi kırmadan konuşmak istiyorum babamla . Biliyorum zamanla alışacağım , bu günlerde geçecek . Çok şükür birbirimizden hiç kopmayan bir aile olduk ne olursa olsun hep birbirimize destek verdik . Ama işte bu yaşananlar insanın canını acıtıyor , belki de annemin ölüm yıldönümüne denk geldiği içinde olabilir bilemiyorum .
   Dışardan gelen negatif sözlere gerçekten kulaklarımı kapatmam lazım o kadar güzel dile getirdinki... Yoksa gerçektenden kendime daha çok zarar vereceğim .
   Aradan bir kaç gün geçti daha da sakinim , sakin olmaktan da başka bir çare yok ...
   Sımsıkı sarılıyorum sana

   Sil
 4. Hassas bir konu. Anne babaya dair tüm konular öyledir zaten. Huzur ve mutluluk diliyorum size.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazarak rahatlayabileceğimi düşündüm , öyle de oldu .
   Çok teşekkr ederim , hepimiz mutlu ve huzurlu olalım

   Sil
 5. Çok hassas bir konu, dışarıdan söylemde bulunmak bile zor. Anneciğin huzur içerisinde uyusun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim , içimdekileri bir yere yazmam gerekti .. Zaman her şeyin ilacı diyebiliyorum ...

   Sil
 6. Ne diyeceğimi bilemedim ki Nesrincim şimdi...
  Sabır canım benim...
  Eminim su akacak ve yolunu bulacak...

  YanıtlaSil
 7. Ah canim benim, ne diyebilirim ki ...

  YanıtlaSil