12 Şubat 2018 Pazartesi

Babamın Kalbi - 2

Ameliyat Sonrası ...

Göğüs kemiğini kesmek zorunda kalıyorlar kalbe ulaşmak için bundan dolayı göğüs kemiğinin yeniden kaynaması için korse kullanması gerekiyor . Kalkarken ve yatarken kesinlikle birinin yardımı olmadan kalkamıyor ve sırt üstü uyuması gerekiyor . Göğüs kemiğinde yanlış hareket yapıp kaydırırsak Allah korusun tekrar ameliyata girmesi gerekiyor .

Gece başında hiç uyumadan nöbetleştik yan dönmemesi için , enfeksiyon riski olduğu için hep maskeler ile gezdik .
Çok fazla ağrısı oldu dikiş yerleri değil de eklem ağrıları çok oldu . Uykusuzluk , gece sadece 2-3 saat uyuyabiliyordu ve onu uykusuzluk çok yıpratıyordu .

Kabuslar görmeye başladı , bunların hepsi çok normal dedi doktor . Motivasyonu çok düştü  ve hep olumsuz şeylerden bahsetmeye başladı . Biz ona hep moral yüklemeye çalıştık .

7 gün sonunda eve taburcu olduk babamı kendi evime götürdüm ona orada daha rahat bakabilmek için . Gece halam ile birlikte onun başında durduk . Çok zor bir süreçti size anlatamam , çok ağrısı vardı o ağladıkça ben başka odaya kaçıp ağlıyordum sonra onun yanında gidip ona moral veriyordum . hiç kesintisiz 3 saat masaj yaptığımı bilirim sabah artık kollarımı kaldıramıyordum .

Eve çıktıktan 5 gün sonra babam gece yine çok ağrılı bir dönem geçirdi  . Nefes darlığı , soğuk terleme , el ayak soğuması yaşadı . Aynı gece 2 kere ambulans ile hastaneye kaldırdık . Sonra Aydın!a sevk edildi .
Kalbinde sızıntı varmış , kalbinin etrafından 1 litre kan alındı . Sonra çok rahatladı 4 gün yoğun bakımda kaldı .Oradaki süreç onu çok yıprattı , yanında yatan hastalar gerçekten durumları kritik hastalardı ve babam çoğu olaylara şahit olmuştu . Boş oda olmadığı için de yoğun bakımda kalmak zorunda kaldı .

Uyku ilaçları ile uyuyabiliyordu ama bu gece ilaçsız uyudu çok sevindim .

Herşey yavaş yavaş düzeliyor .
Umarım bir daha yaşamayız ...

Perçembe kontrol var inşallah sonuçlar güzel çıkar ...


2 yorum: