9 Şubat 2018 Cuma

Babamın Kalbi

Merhaba ,
Beni instagram da takip edenler bilir  son bir aydır neler yaşadığımı ...

Ailemiz de ırsi olarak kalp hastalığı bulunmakta babam da her yıl kontrollerini yaptıran bir insan .
Aort ( ana damar) damarında genişleme tesbiti yapmışlardı ama hep sınırdaydı . Son kontrollünde Marmaris'te ki doktoromuz siz en iyisi bir araştırma hastanesine gidin çok riskli bir durumdasınız dedi .
Babam da Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Araştırma Hastanesine kontrolle gitti . Direk ameliyat dediler . Hastaneden bile çıkmamanız gerekiyor , ana damarın patlama riski çok büyük ve patlarsa allah korusun direk ölüm dediler. Üstüne babam doğuştan kalp hastasıymış kalbi 2 kapakçıkmış , normalde 3 kapak olması gerekiyormuş ve o 2 kapaktan biri de zedelenmiş bundan dolayı açık kalp ameliyatı olması gerekiyormuş.

Biz şaşkın bir haldeydik , babam ameliyat olmak hiç istemedi . Biz ikna ettik bunun riski çok büyüktü tahlileri Almanya'ya , İzmir 'e ve Adana'ya gönderdik hepsi direk ameliyat çok riskli bir durumda dediler.

Ameliyattan 5 gün önce hastaneye yattı ameliyata hazırlık yaptılar . Doktorumuz Prof. Mehmet Boğa idi. Çok ama çok ilgili bir doktor her sorumuz cevapladı . Oradaki hemşireler , asistanlar , hasta bakıcıları hepsi çok iyi ve ilgiliydi.

16 Ocak da ameliyata girdi , Ameliyata giderken o vedalaşma ne kadar kötüydü anlatamam . Babama sakinleştirici vermişlerdi o tam kendinde değildi . Gidesiye kadar hiç ağlamadım ama o girince hüngür hüngür ağladım . Her ameliyatta olduğu gibi kalp ameliyatında risk tabiki var .

Ameliyat 7 saat 13 dk sürdü. her şey yolunda olduğunu ameliyat sonrası kanama olma ihtimali olduğu için kan vereceklerin beklemesini söyledi .

Yaklaşık 3 saat ameliyat sonrası yoğun bakımın önünde bekledik. Sonra ben dua edip rahmetli annem ve babaanneme düşünüp onlara seslendim . Annem ,babama güç ver bizim ona ihtiyacımız var ,uyansın ve makinelerden çıksın demeye kalmadan doktor çıktı artık evinize gidebilirsiniz, kanama olmadı ,şuan durumu stabil ,uyanmasını bekleyeceğiz dedi. Şok geçirdim tam o sırada doktorun çıkması hissetim resmen onların hep yanımızda olduğunu hissetim . Binlerce kez şükrettim.Pozitif enerji diye bir şey var kesinlikle var . Annemin bana verdiği gücü de hep hissetim .

Yaşadıklarımız o kadar uzun ki şimdilik ilk bölümünü anlatmak istedim. Ameliyat sonrası çok çok daha ağrılı ve zorlu geçti.. Oda diğer yazımda olacak ...

Sağlıklı günler dilerim ..

7 yorum:

 1. Daha yeni babam açık kalp ameliyatı geçirdi. Gerçekten çok zorlu bir süreç... Sizlere sabır, güç, kuvvet ve babanıza acil şifalar dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba , çok çok geçmiş olsun . Ameliyat sonrası asıl ağrılar , dikkat edilmesi gereken bir çok husus var . Allah acil şifa versin .

   Sil
 2. Sıkıntılı bir dönemdi ve geçti inşallah.
  Babacığın eski sağlığına bir an evvel ulaşır inşallah Nesrincim ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım , çoğu geçti çok şükür durumu iyi . öpüyorum çok

   Sil
 3. çok ama çok geçmiş olsun. Allah babacığına şifalar versin...

  YanıtlaSil
 4. Babacığına çok geçmiş olsun tekrardan.

  YanıtlaSil
 5. Canım benim ya tekrar geçmiş olsun :(

  YanıtlaSil