31 Mart 2020 Salı

Biz Zorla Bunalıma Sokacaklar

Bugün çok sevdiğim bir arkadaşımla iletişime geçtim ve resmen gözümü açtı !
Kendisi insanlar çocuklarla bir sürü etkinlik işine girdi tavsiye vermeye başladı yok herkes ahçı oldu yok birden bire herkes kitap paylaşmaya başladı yok çocukluk fotoğrafı falan .... Bunları bende yaptım evet sonra neden böyle şeyler yaptın diye kendimi sorgulamaya başladım ??
Bu dönemlerde herkes başımıza piskolog ,diyetisyen ya da sporcu kesildi. Bazı sayfaları takip ettiktikce acaba bende mi sorun ben neden bunları hissetmiyorum yoksa evde durdukça bana da mı darallar gelecek bilmem ne başlıyorum bu düşüncelere .
Kendimi sorgulamaya başladım , ben zaten sezonluk çalışan bir insandım ve kış boyu evdeydim ve çalıştığım zaman ay evde kalsam dediğim dönemler oldu ve hepinizin oldu şimdi evdeyiz evet zorunlu bir şekilde ama bunu bu kadar büyütmeylim ne dersiniz ?
Hep evdeyim  (karantina altında şükür değiliz ) bunu diyip durursak insana tabi sıkıntı basar. Ablam çocukları dışarı çıkaramayınca balkona halıları serdi çocukların oyuncaklarını koydu ve onlara açık havada oyun alanı yaptı .Bunu biz büyükler kendimize de yapabiliriz. Çayımızı , kahvemizi haızrlayıp kendimize balkon keyfi yapalım .
Belki şuan bizim burda vaka olmadığı için rahat konuşuyorum bilmiyorum ama böyle habira olumsuz konuşursak habire bu virsuten bahsedersek insan strese girer diye düşünüyorum .

Bugün instagramdan bana iyi gelmeyen bu düşünceler ile beni strese sokan insanları takipten çıkardım .
Gerçekten yalan yanlış çok şey dönüyor , hepimiz paranoyak olacağız sanırım .

En kötüsü ise bir sürü insan işten çıkarıldı Bir çok arkadaşım aslında bende başlayacaktım ama benim işim de şuan maalesef askıya alındı . Biz turizm ile geçinen bir ilçe de yaşıyoruz ve durum çok ama çok vahim , eşim işe devam etmesi bizim için şuan çok büyük bir şans .

Umarım insanlar işi çok ciddiye alır da artık sokağa çıkmaz dikkat eder , haberleri izledikçe insanların yaptıklarını görünce çıldıracak gibi oluyorum . Bir sürü insan otobüse biniyor ya da sokaklarda keyfi gezmeler daha bir çok örnek ...

Umarım sağlığımız elimizden gitmeden ve herkes işini kaybetmeden bu durum düzelir

Sağlıcakla kalın

4 yorum:

 1. Olumlu düşün her şey olumlu olsun, karamsarlığa gerek yok elbet bitecek bu süreç :)

  YanıtlayınSil
 2. Nesrincim bir sürü karamsar insan var ve hakketen onlar benim de motivasyonumu düşürüyor.Ama mutfakta bişiler yapma, kitap paylaşma, spor yapma filan bunlar güzel şeyler.

  YanıtlayınSil
 3. Ekonomik olarak sonuçları yavaş yavaş belirmeye başladı... Allah hepimizin sonunu hayır etsin diyorum. İnşallah bu günlerde geçecek arkadaşım ♥

  YanıtlayınSil
 4. Bütün duamız budur. Bu musibet bir an önce terkedip gideçektir.

  YanıtlayınSil